Matki za kratami (1/8)

Matki za kratami (1/8)

serial dokumentalny Polska 2014   od 16 lat
W skrócie:Marzenę skazano za zabójstwo męża. Twierdzi, że została wrobiona i nie pogodzi się z wyrokiem. Dorotę latami maltretował psychopata zafascynowany Stalinem i Hitlerem. Pewnego dnia chwyciła za nóż.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wstrząsające i bulwersujące historie opowiedzą kobiety, które odbywają kary pozbawienia wolności za najcięższe przestępstwa. Wśród nich zdemoralizowane i bezwzględne morderczynie, jak i te, które do popełnienia zbrodni doprowadził szereg nieszczęśliwych sytuacji. Kamery rejestrują ich więzienną codzienność. Widzowie poznają matki, które tęsknią za dziećmi, jak i dzieciobójczynie. Kamery pojawią się również w więzieniu, w którym pociechy przebywają ze skazanymi matkami. Aresztowane kobiety opowiedzą o wielu trudnych problemach, z którymi muszą się zmierzyć każdego dnia. Podzielą się również z widzami, jak wyobrażają sobie życie na wolności.

W tym odcinku

Marzena odsiaduje wyrok za brutalne zabicie męża. Dziś obwinia swoją matkę o morderstwo. Twierdzi, że została wrobiona i nie może się pogodzić z 25-letnim wyrokiem. W opinii innych więźniarek Marzena to kontrowersyjna i mocna osobowość. Z kolei Dorotę przez siedem lat maltretował psychopata zafascynowany Stalinem i Hitlerem. Pił na umór, a potem bił, także jej córkę i matkę, kiedy stawały w obronie. W dniu morderstwa mężczyzna zapędził Dorotę do kuchni i ją maltretował. Pod ręką kobiety znalazł się nóż... Dorota boi się, czy wytrzyma psychicznie 10 lat wyroku.