Matka i córka (1/2)

Matka i córka (1/2)

(La ciociara)

DRAMAT OBYCZAJOWY Włochy 1988   od 12 lat
Występują:Sophia Loren, Robert Loggia, Sydney Penny, Leonardo Ferrantini
Reżyseria:Dino Risi
W skrócie:Sytuacja w ogarniętym wojną kraju zmusza Cesirę do ucieczki z Rzymu wraz z córką. Ich uczucia będą wystawione na ciężką próbę...
Jeszcze raz powieść Alberto Moravii z Sophią Loren w roli matki poświęcającej się dla nic nie wartej, zdemoralizowanej przez wojnę córki - w wersji telewizyjnej, nie zawsze dorównującej pierwowzorowi.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lato 1943 roku. Wdowa Cesira (Sophia Loren) prowadzi mały sklep spożywczy w Rzymie. Postanawia wraz córką, piętnastoletnią Rosettą (Sydney Penny), opuścić bombardowane przez aliantów miasto i schronić się w wiosce w górach. W drodze spotykają nieśmiałego chłopaka o wyraźnie antyfaszystowskich poglądach. Zakochuje się on w Cesirze, podczas gdy sam staje się obiektem fascynacji Rosetty. Gdy wojna dobiega końca, matka i córka ruszają z powrotem do Rzymu. Padają ofiarą brutalnych marokańskich żołnierzy. Traumatyczne przeżycie zmienia wzajemne relacje między Cesirą a córką... Adaptacja powieści Alberta Moravii. Obraz jest remakiem wersji z 1960 roku w reżyserii Vittoria De Siki, w którym Sophia Loren również grała rolę Cesiry. Za tamtą kreację otrzymała Oscara i nagrodę na festiwalu w Cannes.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także