MasterChef (9)

MasterChef (9)

program rozrywkowy Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Widzowie przekonają się, czy można przyrządzić pyszne danie, gdy składniki wybiera się po omacku. W spiżarni MasterChefa zapanuje ciemność. Zostaną tam też zamontowane najróżniejsze pułapki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna edycja jednego z najpopularniejszych kulinarnych show. Uczestnikami programu są amatorzy, którzy walczą o tytuł Mistrza Kuchni, nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. złotych oraz kontrakt na publikację własnej książki kucharskiej, co niewątpliwie otwiera drzwi do dalszej kariery. Ci, którzy przejdą trudny etap eliminacji, będą mierzyli się z coraz bardziej wyszukanymi zadaniami. Do pierwszego wyzwania uczestnicy staną do pojedynków w grupach czteroosobowych. Najlepsi otrzymają fartuch MasterChefa - czyli przepustkę do następnego etapu. Ich zmagania od pierwszego sezonu niezmiennie oceniają znana restauratorka Magda Gessler, francuski mistrz kuchni Michel Moran oraz autorka książek kucharskich i portalu kulinarnego Anna Starmach. Wszyscy troje są autorytetami w swojej dziedzinie. Półfinaliści wybiorą się w daleką i pełną przygód podróż, podczas której wyłonieni zostaną finaliści show. Zdjęcia do cyklu rozpoczęły się w maju 2019 roku.

Widzowie przekonają się, czy można przyrządzić pyszne danie, gdy wszystkie składniki wybiera się po omacku. Właśnie z takim zadaniem mierzą się zawodnicy. W spiżarni MasterChefa na chwilę zapanuje całkowita ciemność. Zostaną tam też zamontowane najróżniejsze pułapki, które mają wytrącić uczestników z równowagi. Muszą oni zapanować nad strachem i wybrać potrzebne składniki w określonym czasie. Drugie zadanie polega na przygotowaniu trzech klasycznych ciast: sernika, karpatki oraz mazurka. Jurorzy zamierzają bowiem sprawdzić, czy kucharze amatorzy znają tradycyjne przepisy na wypieki.

Zobacz także