Makłowicz w podróży: Podróż 32. Rumunia - Sybin

Makłowicz w podróży: Podróż 32. Rumunia - Sybin

magazyn kulinarny   b.o.
W skrócie:Robert Makłowicz udaje się w podróż do miasta Sybin. Tort szwarcwaldzki, strudel serowy i kawa zostają poddane degustacji przez polskiego kucharza. Podróżnik kosztuje też bawarskich wędlin.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Program skierowany do widzów, którzy lubią poznawać nowe miejsca i kraje poprzez ich tradycje kulinarne, specjały charakterystyczne dla danego regionu, typowe potrawy i napoje. Autorzy proponują przy okazji zapoznanie się z historią odwiedzanych regionów, a także najbardziej charakterystycznymi dla nich miejscami i zabytkami. Nie zabraknie oczywiście potraw przyrządzanych przez Roberta Makłowicza w nietypowym otoczeniu. Wcześniej jednak prowadzący odwiedza lokalne sklepy lub targi, by zaopatrzyć się w niezbędne produkty.

Robert Makłowicz udaje się w podróż do miasta Sybin - jednego z najpiękniejszych w całej Europie. Tort szwarcwaldzki, strudel serowy i kawa wzmocniona alkoholem zostają poddane degustacji przez polskiego kucharza. Podróżnik poleca widzom słynne rumuńskie kiełbaski mititei z sałatką z bakłażanów. Odwiedza miejscowy targ, na którym królują miejscowe specjały. W jednej z restauracji smakuje bawarskich wędlin, a następnie przyrządza cascaval pane, czyli panierowany smażony ser w sosie. Kucharz swoją podróż kończy w górskim kurorcie Paltinis.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także