Makłowicz w podróży: Morawy - Beskidy i doliny

Makłowicz w podróży: Morawy - Beskidy i doliny

magazyn kulinarny   b.o.
W skrócie:Podróżnik podąża śladem wołoskich pasterzy. W lokalnej karczmie znajduje przysmaki znane na Podhalu, m.in.: haluszki, i bryndzę. Przyrządza bramboraki przypominające placki ziemniaczane.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Program skierowany do widzów, którzy lubią poznawać nowe miejsca i kraje poprzez ich tradycje kulinarne, specjały charakterystyczne dla danego regionu, typowe potrawy i napoje. Autorzy proponują przy okazji zapoznanie się z historią odwiedzanych regionów, a także najbardziej charakterystycznymi dla nich miejscami i zabytkami. Nie zabraknie oczywiście potraw przyrządzanych przez Roberta Makłowicza w nietypowym otoczeniu. Wcześniej jednak prowadzący odwiedza lokalne sklepy lub targi, by zaopatrzyć się w niezbędne produkty.

Podróżnik podąża śladem wołoskich pasterzy, którzy kilka wieków temu wędrowali wzdłuż Karpat i dotarli również na Morawy. W pewnej karczmie znajduje przysmaki znane również na Podhalu: haluszki, bryndzę, żentycę, kwaśnicę czy bundz. Później, z beskidzkim krajobrazem w tle, Robert przyrządza bramboraki, czyli danie przypominające placki ziemniaczane. Następnie udaje się do uzdrowiska Luhaczowice, gdzie degustuje karpia z grilla i wołowego karabaczka.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także