Madiba. Życie Nelsona Mandeli (3)

Madiba. Życie Nelsona Mandeli (3)

6.1/10

(Madiba)

serial obyczajowy Kanada 2017   od 12 lat
Występują:Laurence Fishburne, Orlando Jones, David Harewood, Michael Nyqvist
Reżyseria:Kevin Hooks
W skrócie:Trwa zorganizowana przez Olivera Tambo kampania na rzecz uwolnienia Mandeli. Po dwudziestu siedmiu latach Nelson opuszcza więzienie. Musi poradzić sobie ze złamanym sercem i utratą przyjaciela.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 22 czerwca
za 5 dni
18:30 CANAL+ Seriale (z napisami)
niedziela, 30 czerwca
za 13 dni
7:50 CANAL+ Seriale (z napisami)

Opis

Lata 60. W RPA panują czasy niepokojów społeczno-politycznych. Nelson Mandela (Laurence Fishburne) zaczyna dostrzegać wokół siebie ogrom niesprawiedliwości i nierówności społecznej. Mężczyzna buntuje się i podejmuje walkę z apartheidem. Miniserial został stworzony z okazji setnej rocznicy urodzin legendarnego przywódcy. Scenariusz powstał na podstawie dwóch książek Mandeli: "Conversations With Myself" i "Nelson Mandela by Himself".

W tym odcinku

Trwa kampania na rzecz uwolnienia Mandeli, zorganizowana przez Olivera Tambo. Zyskuje ona coraz większą popularność. Dzięki temu anty-apartheidowe przesłanie dotyczące międzynarodowej akceptacji dociera coraz dalej. Po dwudziestu siedmiu latach Nelson opuszcza więzienie. To jednak nie gwarantuje RPA wolności i demokracji. Polityk musi stawić czoła zdradzie, poradzić sobie ze złamanym sercem i utratą najbardziej zaufanego przyjaciela.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także