Ludzkie mrowiska: Lotnisko w Hongkongu (4)

Ludzkie mrowiska: Lotnisko w Hongkongu (4)

(World's Busiest)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2012   od 12 lat
W skrócie:Każdego roku przez międzynarodowe lotnisko w Hongkongu przewijają się 53 miliony ludzi. W tym samym czasie samoloty towarowe zatrzymujące się w tym porcie przewożą ok. 4 milionów ton załadunku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Imponujący obraz funkcjonowania najbardziej ruchliwych miejsc na świecie. Czteroodcinkowy dokument ukazuje kulisy działania ogromnego kompleksu hotelowego w Las Vegas, tokijskiego dworca kolejowego, przejścia na granicy amerykańsko-meksykańskiej i hongkońskiego lotniska. Twórcy serii przedstawiają ludzi odpowiedzialnych za to, by podróżni tłumnie przewijający się przez te obiekty byli bezpieczni i zadowoleni. Przekonamy się, z jakimi wyzwaniami logistycznymi mierzą się osoby, które muszą zarządzać chaosem kontrolowanym.

W tym odcinku

Każdego roku przez międzynarodowe lotnisko w Hongkongu przewijają się 53 miliony ludzi. W tym samym czasie samoloty towarowe zatrzymujące się w tym porcie przewożą ok. 4 milionów ton załadunku. To nie lada wyzwanie dla pracowników lotniska, którzy muszą zapanować nad ruchem powietrznym w jednym z najbardziej zatłoczonych miejsc na świecie. Czuwają nad wszystkim, od rozładunku i załadunku samolotów towarowych, przez obsługę punktów informacyjnych i restauracji, po bez przerwy zmieniający się rozkład odlotów. By zapanować nad tym chaosem, stworzono skomplikowany system procedur. Autorzy programu przez 24 godziny obserwują życie największego lotniska na świecie.