Ludzie rzeki: Zambezi (2-ost.)

(Le gens du fleuves: Le Zambeze)

serial dokumentalny Francja 2014   od 12 lat
Reżyseria:Morad Ait-Habbouche
W skrócie:Zambezi jest rzeką położoną w Afryce Południowej. Bierze swój początek w Zambii, przepływa przez Angolę i Namibię. Od nazwy rzeki pochodzi nazwa kraju, w którym znajduje się jej źródło.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o społecznościach, których egzystencja nierozerwalnie związana jest z rzekami. Dostęp do wody stanowi jeden z kluczowych elementów wpływających na rozwój cywilizacji. Nie dziwi zatem fakt, że wiele ludów pierwotnych wybierało brzegi potężnych rzek na miejsce do zamieszkania. Twórcy serii szukają odpowiedzi na pytanie, jak sąsiedztwo Nilu, Amazonki czy też Mekongu wpływało na życie człowieka na przestrzeni wieków. Dokumentaliści odbywają niezwykłą wędrówkę od źródeł Gangesu, aż do ujścia Zambezi.

W tym odcinku

Zambezi jest rzeką położoną w Afryce Południowej. Bierze swój początek w Zambii, następnie przepływa przez Angolę i Namibię, wraca do Zambii, tam gdzie tworzy kaskady Wodospadu Wiktorii i leży miasto Livingstone, mija Park Narodowy Dolnej Zambezi, płynie wzdłuż granicy z Zimbabwe i ostatecznie przecina Mozambik, gdzie kończy swój bieg w Oceanie Indyjskim. Od nazwy rzeki pochodzi nazwa kraju, w którym znajduje się jej źródło.

Twórcy (pokaż wszystkich)