Lombard. Życie pod zastaw (29/39)

Lombard. Życie pod zastaw (29/39)

serial obyczajowy Polska 2017   od 12 lat
Występują:Zbigniew Buczkowski, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Michał Chorosiński
W skrócie:Kelner Jarek podsłuchuje rozmowę dwóch biznesmenów, których obsługuje. Wspominają oni o akcjach, których cena na giełdzie niebawem osiągnie zawrotną sumę. Chłopak zastawia w lombardzie mieszkanie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Prowadzenie lombardu to zajęcie ciekawe, momentami ekscytujące, ale często i niebezpieczne. Przekonuje się o tym właściciel tej instytucji, Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski), jego rodzina, pracownicy, a nawet klienci. Są to zarówno osoby starsze, potrzebujące środków do życia, jak i młode, które zastawiają na kilka dni laptop czy telefon. Do lombardu równie chętnie zaglądają zwariowani poszukiwacze okazji, złodzieje czy nawet policjanci.

W tym odcinku

Jarek pracuje jako kelner i podsłuchuje rozmowę dwóch biznesmenów, których obsługuje. Wspominają oni o akcjach, których cena na giełdzie niebawem osiągnie zawrotną sumę. Chłopak widzi w tym możliwość zarobienia dużych pieniędzy i zastawia w lombardzie mieszkanie, by zdobyć pieniądze na ich zakup. Kiedy Adek idzie obejrzeć nieruchomość, okazuje się, że mieszkanie zajmuje babcia Jarka. Chłopak zawiadamia ojca, gdyż ma pewne obawy co do legalności tego biznesu. Kazimierz wie, że jeśli transakcja dojdzie o skutku, babcia straci dach nad głową. W końcu Jarkowi udaje się przekonać właściciela lombardu do udzielenia mu pożyczki, ale znacznie mniejszej niż oczekiwał. Adek również chce zainwestować w akcje na giełdzie i wykorzystać informacje klienta. Wkrótce okazuje się, że policja zainteresowała się dziwną transakcją, a Jarek trafia do więzienia.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także