Kung-fu

Kung-fu

6.5/10 6.8/10
DRAMAT PSYCHOLOGICZNY Polska 1979   od 12 lat
Występują:Andrzej Seweryn, Teresa Sawicka, Piotr Fronczewski, Daniel Olbrychski
Reżyseria:Janusz Kijowski
W skrócie:Witek, inżynier elektronik, traci pracę, gdy ujawnia, że praca doktorska szefa jest plagiatem. Z pomocą przychodzą mu koledzy ze studiów.
Mocne uderzenie przeciwko wytrawnym mistrzom gry urzędniczej jednoczy na nowo kolegów ze studiów, na których życiu odcisnęło się piętno Marca '68.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Witek Markowski (Piotr Fronczewski) jest inżynierem elektronikiem, zatrudnionym w pewnym przedsiębiorstwie. Nie chce tolerować oszustw w swoim zakładzie. Postanawia ujawnić, że praca doktorska jednego z dyrektorów jest plagiatem. Wkrótce traci posadę. Również jego żona nauczycielka (Teresa Sawicka) jest szykanowana, a kilkuletnia córka zostaje usunięta z przedszkola. Wówczas Witkowi przychodzą z pomocą przyjaciele ze studiów, z którymi nie widział się od czasu wydarzeń marcowych 1968 roku. Znajomy dziennikarz publikuje artykuł o jego sytuacji, zaś inny kolega, chcąc pomóc pokrzywdzonemu, wykorzystuje swoje znajomości w prokuraturze. Sztandarowy film z nurtu kina moralnego niepokoju o koleżeńskiej solidarności, która pozwala walczyć z niesprawiedliwością. Janusz Kijowski otrzymał za debiut reżyserski nagrodę na festiwalu w Gdańsku w 1979 roku, natomiast Teresa Sawicka za rolę żony Witka uhonorowana została Jantarem na Koszalińskich Spotkaniach Filmowych "Młodzi i Film" w 1980 r.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)