Książę Pacyfiku

Książę Pacyfiku

6.0/10 4.8/10

(Le prince du Pacifique)

KOMEDIA PRZYGODOWA Francja/Hiszpania 2000   od 12 lat
Występują:Thierry Lhermitte, Patrick Timsit, Marie Trintignant, François Berléand
Reżyseria:Alain Corneau
W skrócie:Francuski kapitan przybywa na jedną z polinezyjskich wysp. Mieszkańcy wierzą, że zdejmie on ciążącą na nich klątwę.
Alain Corneau, twórca "Wszystkich poranków świata", bawi się: na Tahiti w chwili wybuchu I wojny światowej pojawia się brytyjski oficer werbunkowy w poszukiwaniu rekrutów, ale aby ich zyskać, musi obalić reżym miejscowego despoty. Plus Thierry Lhermitte jako Anglik.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1918. Bohater spod Verdun, kapitan Alfred de Morsac (Thierry Lhermitte), przybywa statkiem na jedną z wysp Polinezji Francuskiej, Fenua Poerava. Na lądzie zwanym także Wyspą Pereł zamierza zwerbować tubylców do służby we francuskiej armii, zdziesiątkowanej przez działania wojenne w Europie. Okazuje się, że na miejscu rządy sprawuje chciwy i okrutny szaleniec, komendant Lefevre (François Berléand). Gdy Morsac odkrywa, że zdobywa on majątek na handlu żywym towarem, postanawia ukrócić bestialski proceder. Wkrótce jednak zostaje aresztowany. W celi poznaje przedsiębiorczego Alzatczyka, Barnabé (Patrick Timsit). Wspólnie opracowują oni plan ucieczki. Z pomocą więźniom przychodzą siłacz Ma'i (Thierry Marani) i mały Reia (Anituavau Landé), syn zmarłego wodza plemienia Hiva i Francuzki Marie-Louise. Chłopiec uważany jest przez tubylców za księcia Pacyfiku. Sam z kolei wierzy, że Morsac jest Tefa' aora - "człowiekiem-ptakiem, który pływa". Zgodnie z legendą ma on przybyć na wyspę i zdjąć klątwę z jej mieszkańców... Atutami filmu są brawurowa akcja i piękne plenery.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)