Korona królów (171)

Korona królów (171)

4.2/10
telenowela historyczna Polska 2018   od 12 lat
Występują:Andrzej Hausner, Aleksandra Przesław, Paulina Lasota, Piotr Gawron-Jedlikowski
Reżyseria:Wojciech Pacyna
W skrócie:Wójt i Gabija rozmawiają o przyszłości związku. Mężczyzna naciska na szybki ślub. Do karczmy wpada Audre z wieścią o zbliżającej się ordzie tatarskiej. Na Wawel docierają posłowie ze wschodu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ciąg dalszy barwnej opowieści o czasach panowania jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego (Andrzej Hausner), a także o jego życiu prywatnym u boku drugiej żony, Adelajdy Heskiej (Aleksandra Przesław). Opowieść, w której oprócz słynnych historycznych wydarzeń, jak podpisanie w Kaliszu traktatu pokojowego z Krzyżakami, pojawią się także mniej znane fakty jest wzbogacona o losy ostatniego niezależnego księcia piastowskiego, władcy świdnickiego Bolka II Małego (Andrzej Popiel).

W tym odcinku

Wójt i Gabija rozmawiają o przyszłości swojego związku. Mężczyzna naciska na szybki ślub. Wtem do karczmy wpada roztrzęsiona Audre z wieścią o zbliżającej się ordzie tatarskiej. Na Wawel docierają posłowie ze wschodu. Kazimierz prosi Tatarów, by pozostali bezstronni w razie ewentualnego konfliktu polsko-litewskiego. W zamian obiecuje pieniądze i udostępnienie bezpiecznych szlaków handlowych dla kupców zmierzających na Krym. Pełka zdradza władcy, że Małgorzata się zmieniła. Nie ma w niej radości jak kiedyś. Chcąc zrobić ukochanej niespodziankę, udaje się do rękawicznika po rękawiczki dla partnerki. Adelajda nieopatrznie zdradza Bodzęcie liczne romanse jej męża.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także