Konspiracje: Narkotyki, punk, pop i śmierć (11)

(Conspiracy: Drugs, Pop, Punk and Death)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2015
W skrócie:Odcinek poświęcony interpretacjom wydarzeń ze świata, w którym mocna muzyka łączy się z używkami. W 1967 r. Mick Jagger i Keith Richards z The Rolling Stones zostali skazani za posiadanie narkotyków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy serii analizują intrygujące wydarzenia historyczne, sprawdzając związane z nimi historie spiskowe. Przekonamy się, czy oficjalna wersja wypadków okaże się wiarygodna wobec ustaleń drobiazgowego śledztwa. Autorzy programu badają między innymi okoliczności samobójstwa Adolfa Hitlera oraz wypadku, w którym zginęła księżna Diana. Szukają też dowodów na to, że radziecka łódź podwodna usiłowała odpalić pocisk atomowy w kierunku Hawajów.

W tym odcinku

Odcinek poświęcony zwariowanym interpretacjom wydarzeń ze świata, w którym mocna muzyka łączy się z używkami. W 1967 r. Mick Jagger i Keith Richards z The Rolling Stones zostali skazani za posiadanie narkotyków. Poznamy teorię spiskową głoszącą, że aresztowanie muzyków było zaplanowane, gdyż FBI chciało w ten sposób uniemożliwić rockmanom wjazd do USA i deprawowanie amerykańskiej młodzieży. Dowiemy się też, dlaczego niektórzy uważają, że doszło do sfałszowania listy przebojów, aby utwór "God Save the Queen" grupy Sex Pistols nie znalazł się na pierwszym miejscu. W programie pojawią się też wyznawcy teorii, że kariera zespołu Eddie and the Hot Rods została zniszczona za sprawą czarnej magii.