Konspiracje: Nalot na Pearl Harbour (10)

(Conspiracy: The Pearl Harbour Cover Up)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2015
W skrócie:W 1990 r. samolot British Airways wylądował w Kuwejcie dwie godziny po ataku sił irackich. Pojawiają się głosy, że brytyjski rząd dopuścił do tej sytuacji ze względów politycznych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy serii analizują intrygujące wydarzenia historyczne, sprawdzając związane z nimi historie spiskowe. Przekonamy się, czy oficjalna wersja wypadków okaże się wiarygodna wobec ustaleń drobiazgowego śledztwa. Autorzy programu badają między innymi okoliczności samobójstwa Adolfa Hitlera oraz wypadku, w którym zginęła księżna Diana. Szukają też dowodów na to, że radziecka łódź podwodna usiłowała odpalić pocisk atomowy w kierunku Hawajów.

W tym odcinku

Ten odcinek poświęcony jest oskarżeniom władz rządowych o celowe poświęcanie ludzkich istnień dla osiągnięcia politycznych celów. W 1990 roku samolot British Airways z 400 pasażerami wylądował w Kuwejcie dwie godziny po ataku sił irackich. Załoga i podróżni byli przetrzymywani jako zakładnicy przez ponad 4 miesiące. Poznamy argumenty zwolenników tezy, że brytyjski rząd celowo dopuścił do lądowania, aby umożliwić przedostanie się do Kuwejtu sił specjalnych. Ponadto w programie teorie spiskowe dotyczące zamachu w Omagh w Irlandii Północnej w 1998 roku. Dowiemy się także, co kieruje osobami twierdzącymi, że atak na Pearl Harbor w 1941 roku był na rękę Rooseveltowi.