Komornicy (7)

Komornicy (7)

serial dokumentalny Polska 2015   od 12 lat
W skrócie:Emeryt boleśnie przekonuje się, że atrakcyjna działka skrywa tajemnice, za które trzeba słono zapłacić. Okaże się też, czy przyszła teściowa skuteczniej wyegzekwuje dług niż postępowanie komornicze.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie ludzi z całej Polski, którzy stracili dorobek życia w wyniku egzekucji komorniczej. Każdy odcinek przedstawia autentyczne interwencje i licytacje. Kamera towarzyszy egzekutorom w codziennej pracy, kiedy przychodzą do domów i firm, żądając spłaty długu. Często napotykają po drugiej stronie żal i bezsilność pomieszane ze smutkiem, rozgoryczeniem i agresją. Okazuje się, że o finansowych tarapatach zwykle decydują lekkomyślność, niewiedza, a czasem nieuczciwość.

W tym odcinku

Emeryt z Polanicy Zdrój boleśnie przekonał się, że piękna działka może skrywać tajemnice, za które przyjdzie mu potem słono zapłacić. Okaże się, czy przyszła teściowa skuteczniej wyegzekwuje dług niż postępowanie komornicze. Urzędnik spotyka się także z dłużnikiem, który zaciągnął kredyt gotówkowy i ma problem ze spłatą. Kolejny z komorników doprowadza do eksmisji zadłużonego. Okaże się, jak potoczą się losy bankrutującego przedsiębiorcy.