Komornicy (1)

Komornicy (1)

serial dokumentalny Polska 2015   od 12 lat
W skrócie:Małżeństwu emerytów z Wałbrzycha grozi eksmisja, gdyż dali się namówić na pomoc koleżance córki. W Krasnymstawie para od zalega z czynszem. Nie dotrzymują starych zobowiązań i zaciągają następne.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie ludzi z całej Polski, którzy stracili dorobek życia w wyniku egzekucji komorniczej. Każdy odcinek przedstawia autentyczne interwencje i licytacje. Kamera towarzyszy egzekutorom w codziennej pracy, kiedy przychodzą do domów i firm, żądając spłaty długu. Często napotykają po drugiej stronie żal i bezsilność pomieszane ze smutkiem, rozgoryczeniem i agresją. Okazuje się, że o finansowych tarapatach zwykle decydują lekkomyślność, niewiedza, a czasem nieuczciwość.

W tym odcinku

Małżeństwu emerytów z Wałbrzycha grozi eksmisja, ponieważ dali się namówić na pomoc koleżance córki. Teraz mają do spłaty 380 tys. zł. W Krasnymstawie para od dwóch lat zalega z czynszem. Nie dotrzymują starych zobowiązań i zaciągają następne. Właścicielka małej drukarni w Nowym Sączu właśnie straciła na rzecz komornika wielofunkcyjne ksero. Jej wierzyciele domagają się spłaty długu. W Zamościu ma się odbyć egzekucja świadczeń alimentacyjnych od matki na rzecz dzieci.