Komisarz Rex 8: Zamach na Reksa (110)

Komisarz Rex 8: Zamach na Reksa (110)

(Kommissar Rex: Attentat auf Rex)

serial kryminalny Niemcy/Austria 2003   od 12 lat
Występują:Alexander Pschill, Elke Winkens, Gerhard Zemann, Martin Weinek
Reżyseria:Michael Riebl
W skrócie:Morderca Walter Huneck, którego pomógł kiedyś schwytać Rex, wychodzi na wolność. Chce się zemścić na psie. Strzela do niego, ciężko go raniąc. Policjanci rozpoczynają poszukiwania zabójcy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Popularna seria o niebezpiecznych przygodach owczarka niemieckiego, potomka arystokratycznego psiego rodu - Reginalda von Ravenhorsta. Czworonóg, zdrobniale nazywany Reksem, jest etatowym pracownikiem austriackiej policji. W rozwiązywaniu zagadek kryminalnych towarzyszy komisarzowi Marcowi Hoffmannowi (Alexander Pschill). Podczas gdy ten ostatni prowadzi dochodzenia polegając na doświadczeniu i umiejętnościach zawodowych, Rex kieruje się niezawodną zwierzęcą intuicją. Dzięki temu funkcjonariusz i jego pies tworzą zgrany duet.

W tym odcinku

Sześć lat temu Rex pomógł złapać psychopatycznego mordercę czternastoletniej dziewczyny, Waltera Hunecka. Sadystę złapano i skazano na zaledwie sześć lat więzienia, bo obrona powołała się na jego niepoczytalność w chwili popełniania przestępstwa. Po wyjściu na wolność Walter ma tylko jeden cel. Zamierza zemścić się na Reksie. Po kilku dniach starań udaje mu się wytropić i postrzelić psa. Teraz Rex przebywa w klinice, a jego pan, Marc, spędza z nim każdą wolną chwilę. Tymczasem policja prowadzi dochodzenie. Funkcjonariuszom udaje się dotrzeć do człowieka, który podczas odbywania wyroku dzielił celę z Huneckiem. Ten informuje ich o miejscu zamieszkania przestępcy. Gdy Marc dociera pod wskazany adres, okazuje się, że Walter Huneck nie próżnuje i nadrabia lata stracone w więzieniu. W jego mieszkaniu komisarz zastaje skatowaną prostytutkę. Marcowi udaje się aresztować Hunecka, ale jego radość z udanej akcji nie trwa długo. Po interwencji adwokata niebezpieczny dewiant wychodzi na wolność.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)