Kobiety i mafia (3)

Kobiety i mafia (3)

(Women and Mafia)

serial dokumentalny Polska 2016   od 16 lat
W skrócie:Monika Zielińska, była żona gangstera Słowika, zabierze nas w podróż do 'Pruszkowa' z czasów jego świetności. Lata 90. to w Polsce czas dominacji mafii. Monika odsłoni kulisy funkcjonowania gangu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dokument kryminalny pokazujący mroczny, zdominowany przez mężczyzn świat polskiej mafii. Poznamy historie opowiadane z perspektywy kobiet, których życie uległo dramatycznej zmianie za przyczyną kontaktów ze środowiskiem przestępczym. Bezpośrednie relacje samych zainteresowanych zapewnią rzadko spotykany wgląd w działalność najbardziej bezwzględnych gangsterów w Polsce.

W tym odcinku

Monika Zielińska, była żona gangstera Słowika, zabierze nas w podróż do wnętrza "Pruszkowa" z czasów jego świetności. Lata 90. to w Polsce czas strachu i terroru. Uzbrojone po zęby gangi opanowały przejścia graniczne, kurorty i ulice wielu miast. Przemyt alkoholu i papierosów, haracze od restauratorów, hotelarzy i właścicieli agencji towarzyskich, do tego porwania dla okupu i zabójstwa na zlecenie - w ten sposób rodziły się mafijne fortuny. Gangsterzy byli królami życia: wakacje w egzotycznych krajach, drogie samochody, głośne imprezy. Wybuchła wojna "Pruszkowa" z "Wołominem". We wszystkich tych wydarzeniach uczestniczyła Monika, wiernie stojąc u boku męża.