Kobiety i mafia (1)

Kobiety i mafia (1)

(Women and Mafia)

serial dokumentalny Polska 2016   od 16 lat
W skrócie:W programie historia projektantki sukien ślubnych, która w poszukiwaniu zaginionego męża stanęła twarzą w twarz z groźną organizacją przestępczą, wspieraną przez skorumpowaną policję.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dokument kryminalny pokazujący mroczny, zdominowany przez mężczyzn świat polskiej mafii. Poznamy historie opowiadane z perspektywy kobiet, których życie uległo dramatycznej zmianie za przyczyną kontaktów ze środowiskiem przestępczym. Bezpośrednie relacje samych zainteresowanych zapewnią rzadko spotykany wgląd w działalność najbardziej bezwzględnych gangsterów w Polsce.

W tym odcinku

W programie historia Lucyny - projektantki sukien ślubnych, która w poszukiwaniu zaginionego męża stanęła twarzą w twarz z groźną organizacją przestępczą, wspieraną przez skorumpowaną policję. To opowieść o kobiecie, która nigdy nie uwierzyła, że mężczyzna jej życia porzucił ją dla młodszej, co usiłowano jej wmówić podczas dochodzenia. Rozpoczęła własne śledztwo, narażając się na śmiertelne niebezpieczeństwo. Niewiarygodny wręcz splot okoliczności przybliżył Lucynę do prawdy. Rozwieszając po Polsce plakaty ze zdjęciem zaginionego męża, na stacji benzynowej w Malborku natknęła się na samochód z charakterystycznymi felgami pochodzącymi z audi, którym jej mąż podróżował ze swoim wspólnikiem w nielegalnych interesach. Audi zostało spalone i zatopione w Wiśle, a mężczyźni zamordowani. Ich ciał dotąd nie odnaleziono. Lucyna odkryła, kto za tym stoi.