Kobiety, które niosły śmierć: Obsesja

serial dokumentalny
W skrócie:Fascynująca historia hrabiny Elżbiety Batory, żyjącej na Węgrzech w XVI wieku. Była sprawczynią około 600 morderstw młodych kobiet. Wierzyła, że ich krew ma właściwości odmładzające.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial przedstawia sylwetki najokrutniejszych morderczyń w historii. Zobaczymy wywiad z Candice DeLong, byłą agentką FBI, która jest ekspertem od tworzenia rysopisów psychologicznych i sporządziła profile największych zbrodniarek w historii USA. Poznamy też Janis Amatuzio - patologa sądowego - której praca polega na rekonstrukcji z ludzkich szczątków ostatnich chwil przed śmiercią ofiary. Realizatorzy programu przedstawią mrożące krew w żyłach historie. Każdy odcinek zajmuje się czterema zagadkami kryminalnymi z przeszłości. Zobaczymy rekonstrukcje zabójstw dokonanych przez kobiety morderczynie na przestrzeni siedmiu wieków w czterech krajach.

W tym odcinku

W pierwszym odcinku poznamy między innymi historię krwawej hrabiny Elżbiety Batory, żyjącej na Węgrzech w XVI wieku. Była sprawczynią około sześciuset morderstw, jednak nigdy nie została za swe czyny skazana. Jej ofiarami były młode kobiety, z których część mieszkała na dworze. Hrabina wierzyła, że ich krew ma właściwości odmładzające.

Zobacz także