Kobieta na krańcu świata (5-ost.)

Kobieta na krańcu świata

sezon 10 odc. 5-ost.

serial dokumentalny Polska 2018   b.o.
W skrócie:Martyna Wojciechowska spędziła w podróży 650 dni, podczas których zwiedziła 50 krajów. Tak powstało osiemdziesiąt odcinków programu. Przez dziesięć lat trwania serii zawarła mnóstwo nowych znajomości.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Martyna Wojciechowska od wielu lat wędruje po świecie i szuka ciekawych ludzi, którzy dzielą się z nią swoimi niepowtarzalnymi historiami. Podróżniczka nie tylko rozmawia o ich codziennym życiu, ale też porusza ważne problemy społeczne. W dziesiątym sezonie programu odwiedzi m.in. Spitsbergen - największą wyspę archipelagu Svalbard, gdzie przez jedną czwartą roku panuje noc. Dotrze też do żyjącej w Czadzie społeczności Wodaabe, a w Salwadorze podejmie trudny temat restrykcyjnych regulacji antyaborcyjnych.

W tym odcinku

Martyna Wojciechowska spędziła w podróży sześćset pięćdziesiąt dni, podczas których zwiedziła pięćdziesiąt krajów. Tak powstało osiemdziesiąt odcinków programu. Przez dziesięć lat trwania serii zawarła mnóstwo nowych znajomości, a wiele bohaterek wciąż zajmuje specjalne miejsce w jej sercu. Należy do nich Kabula - albinoska dziewczyna z Tanzanii. Dzięki pieniądzom zebranym przez widzów i fundację "Między niebem a ziemią" mogła ona spełnić swoje marzenia. Rozpoczęła naukę w prywatnej szkole w Mwanzie. Teraz robi wszystko, by zostać prawnikiem i bronić praw osób chorych na albinizm. Ostatnie wakacje spędziła w Polsce, u Martyny Wojciechowskiej. Widzowie zobaczą, jak przebiegała ta pierwsza wizyta.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także