Kobieta na krańcu świata (3)

Kobieta na krańcu świata

sezon 5 odc. 3

serial dokumentalny Polska 2013   od 12 lat
W skrócie:Martyna Wojciechowska poznaje Nokur z plemienia Toposa. Kobieta na co dzień zbiera złoto, ale żyje w skrajnej biedzie. Mieszka w Sudanie Południowym, w chacie z gliny pokrytej suchą trawą.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dziennikarka Martyna Wojciechowska po raz piąty wyrusza na ryzykowne wyprawy, by poznać zajęcia, pasje i marzenia kobiet żyjących w różnych kulturach. Razem ze swoimi rozmówczyniami przeżywa ich radości i smutki oraz uczestniczy w codziennych czynnościach. Pozwala jej to zrozumieć kontrasty oraz poznać odmienne podejścia do kobiecości w różnych częściach naszego globu.

W tym odcinku

Martyna Wojciechowska poznaje Nokur z plemienia Toposa. Kobieta na co dzień zbiera złoto, ale żyje w skrajnej biedzie. Mieszka w Sudanie Południowym, w chacie z gliny pokrytej wyschniętą trawą. Bohaterka odcinka jest matką trójki dzieci i trzecią żoną mężczyzny, z którym dzieli życie. Jej plemię w przeszłości zajmowało się wypasem bydła, zbieractwem i uprawą ziemi. Ponieważ sprzedaż złota może przynieść więcej pieniędzy, dziś nad rzekami w tym regionie można spotkać kobiety, dzieci i mężczyzn, którzy poszukują cennego kruszcu.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także