Kobieta na krańcu świata (1)

Kobieta na krańcu świata

sezon 6 odc. 1

serial dokumentalny Polska 2014   od 12 lat
W skrócie:Po kilku latach starań Martyna przyjeżdża do Chin. Odwiedza rejon doliny Shaolin, gdzie widać wpływy tradycyjnego wychowania. Składa wizytę w szkole. Nauki pobiera tu ponad 5000 uczniów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie kobiet mieszkających w Afryce, Azji i Ameryce. Bohaterki wykonują inne zawody i wyznają różne religie. Przedstawienie ich losów jest pretekstem do pokazania egzotyki, tradycji i kultury krajów, w jakich żyją. Podróżniczka, Martyna Wojciechowska, razem ze swoimi rozmówczyniami przeżywa ich radości i smutki oraz uczestniczy w codziennych czynnościach. Dzięki tym spotkaniom poznaje odmienne podejścia do kobiecości.

W tym odcinku

Po kilku latach starań Martyna otrzymuje pozwolenie na przyjazd do Chin. Odwiedza rejon doliny Shaolin, gdzie najwyraźniej widać wpływy tradycyjnego, surowego wychowania Chińczyków. W wywodzącej się z legendarnego klasztoru buddyjskiego szkole nauki pobiera obecnie ponad 5000 uczniów. Uczy je m.in. Liu Yin Ping, posiadająca piąty stopień mistrzowski w kung-fu. Jest jedyną kobietą, która mieszka na terenie szkoły razem z mężem, wicemistrzem sportów walki na całe Chiny. Kobieta ma pięcioletniego syna, ale matką musi być również dla swoich podopiecznych, z których najmłodsze mają pięć lat. Uczniowie zaczynają dzień o 5:40, a o 6:00 mają pierwszy trening sztuk walki. W szkole spędzają cały swój czas, a rodziców odwiedzają tylko raz w roku. Wierzą, że są w stanie osiągnąć każdy cel, muszą tylko wystarczająco ciężko pracować.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także