Klucz do Rebeki (1/2)

(Key to Rebecca)

FILM SENSACYJNY Tunezja/USA 1985   od 12 lat
Występują:David Soul, Cliff Robertson, Season Hubley, Lina Raymond
Reżyseria:David Hemmings
W skrócie:By uniknąć zdemaskowania, niemiecki szpieg zabija brytyjskiego żołnierza.
David Hemmings czyta Kena Folleta: hitlerowski szpieg próbuje przechwycić brytyjskie szyfry w Afryce Północnej. Rutyna z Cliffem Robertsonem.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1942. Pracujący dla niemieckiego wywiadu Alex Wolff (David Soul), posługujący się kryptonimem Rebeka, dociera do Kairu. Jego misją jest zdobycie informacji na temat planów brytyjskich wojsk stacjonujących w Afryce Północnej. Mężczyźnie na miejscu ma pomóc piękna tancerka Sonja (Lina Raymond). Na trop Wolffa wpada jednak służący w brytyjskim wywiadzie major William Vandam (Cliff Robertson). W odkryciu tożsamości agenta pomaga mu Elene Fontana (Season Hubley). Adaptacja powieści mistrza powieści szpiegowskiej Kena Folletta pod tym samym tytułem. Klucz do Rebeki wyreżyserował David Hemmings - znakomity angielski aktor (Powiększenie, Barbarella), który również tu pojawia się w drugoplanowej roli.

Afryka Północna, II wojna światowa. Niemiecki szpieg, Alex Wolff (David Soul), przemierza pustynię na piechotę. Wyczerpanego i nieprzytomnego mężczyznę znajduje Ishmael (Terry Raven). Kiedy Aleksowi udaje się odzyskać siły, udaje się w dalszą podróż do Kairu. Na drodze wiodącej do miasta zatrzymuje go patrol wojskowy. Mężczyzna wymyśla więc historyjkę, jakoby zepsuł mu się samochód na pustyni i całą noc musiał iść piechotą. Kapitan Newman (Richard Gibson) i kapral Cox (Bruce McGuire) udzielają mu schronienia i zobowiązują się przyholować uszkodzone auto. Tymczasem Alex postanawia uciec, zanim prawda wyjdzie na jaw. Zabija kaprala Coksa. Wiadomość o tym czynie dociera do majora Vandama (Cliff Robertson) z tajnego wywiadu brytyjskiego. W Kairze ukrywający się Wolff korzysta z pomocy tancerki Soni (Lina Raymond), z którą kiedyś łączyło go uczucie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)