Kierowcy wielkich ciężarówek (3)

Kierowcy wielkich ciężarówek (3)

(Supertruckers)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2014
W skrócie:Kierowca Tom prowadzi konwój złożony z trzech ogromnych wywrotek. Każda z nich waży 77 ton i jest warta milion funtów. Mają do pokonania 680 kilometrów, a trasa prowadzi z Somerset do Derbyshire.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kamera odwiedzi pracowników firmy transportowej Kings Heavy Haulage, która działa w angielskim Bristolu. Przedsiębiorstwo istnieje od ponad czterdziestu pięciu lat. Trudni się przewożeniem bardzo dużych, problematycznych towarów. Każde nowe zlecenie jest dla pracowników prawdziwym wyzwaniem. Widzowie zobaczą, jak przebiega transport gigantycznych maszyn, pojazdów lub części zamiennych - począwszy od załadunku na zbliżone rozmiarem ciężarówki, na dostarczeniu do celu kończąc. Wszystkie towary muszą dotrzeć do klientów w stanie nienaruszonym. Kierowcy ciężarówek wciąż walczą z czasem.

W tym odcinku

Tom prowadzi konwój złożony z trzech ogromnych wywrotek, z których każda waży 77 ton i jest warta milion funtów. Muszą pokonać 680 km z Somerset do Derbyshire, unikając wąskich mostów i ciasnych dróg. Sully, Starszy Sierżant i Mike wykonują zlecenie dla wojska. Tymczasem w Walii Broomeyowi grozi utrata rocznej premii, kiedy dostaje bardzo trudne zadanie. Ma przetransportować wąskimi ulicami Chepstow dźwigary o 36-metrowej długości, nie robiąc przy tym nawet rysy.

Zobacz także