Katastrofa w przestworzach: Morze ognia na pustyni

Podniebny horror

Morze ognia na pustyni

(Air Crash Investigation: Desert Inferno)

serial dokumentalny Kanada 2003-2017   od 12 lat
W skrócie:11 lipca 1991 roku, po starcie z lotniska Dżudda, samolot nigeryjskich linii lotniczych stanął w płomieniach. Załoga próbowała bezskutecznie wrócić na lotnisko. Zginęło 261 osób.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W serii badaniom poddawane są najtragiczniejsze w historii katastrofy lotnicze. Dochodzenie prowadzone jest w oparciu o rekonstrukcje wydarzeń, nowe archiwalne materiały zdjęciowe, opowieści ocalałych i ratowników oraz nowoczesną generowaną komputerowo grafikę (CGI). Przekonamy się, jak wypadki, a następnie prowadzone w ich sprawach dochodzenia, wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa lotów. Każdy z odcinków został przygotowany z zachowaniem historycznej dokładności rekonstrukcji zdarzeń oraz ich szczegółową analizą.

W tym odcinku

11 lipca 1991 roku krótko po starcie z portu lotniczego Dżudda samolot nigeryjskich linii lotniczych stanął w płomieniach. Załoga Douglasa DC-8-61 próbowała zawrócić maszynę na lotnisko, ale robiła to bezskutecznie. Życie straciło w sumie 261 osób, które znajdowały się na pokładzie. Analizy ekspertów wykazały, że przyczyną pożaru była przegrzana opona.

Zobacz także