Kapuśniak

Kapuśniak

7.3/10 6.5/10

(La soupe aux choux)

KOMEDIA Francja 1981   od 7 lat
Występują:Louis de Funes, Jacques Villeret, Jean Carmet, Claude Gensac
Reżyseria:Jean Girault
W skrócie:Dwóch farmerów z dystryktu Bourbonnais spotyka kosmitę, który jest zafascynowany smakiem kapuśniaczku i prosi o przepis.
Louis de Funes jako francuski wieśniak mający kontakty z kosmitami i wolący zamieszkać z nimi niż we Francji rządzonej przez socjalistów. Mieszanka dziwna, czasem na granicy dobrego smaku, ale zabawna.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Na francuskiej wsi w okolicach miasteczka Gourdiflots mieszka dwóch samotnych emerytów - Claude Ratinier (Louis de Funes) i Francis Chérasse (Jean Carmet). Starsi panowie, wielbiciele dobrych trunków i smacznego jedzenia, najczęściej raczą się kapuśniaczkiem i czerwonym winem. Pewnego dnia ich monotonna egzystencja zostaje zakłócona przez wizytę przybysza z kosmosu. Sympatyczny obcy, zafascynowany smakiem kapuśniaku, zabiera ze sobą przepis na tę smaczną zupę. Po pewnym czasie kosmita wraca do Gourdiflots. Widząc, że Claude nie może się otrząsnąć z depresji po śmierci ukochanej żony, Francine - wykorzystując swą nieziemską energię - wskrzesza ją. Francine wraca między żywych jako piękna 20-letnia dziewczyna (Christine Dejoux), lecz wcale nie ma ochoty marnować "drugiej młodości" u boku wiekowego już męża. Porzuca go dla przystojnego motocyklisty. Tymczasem po okolicy szybko rozchodzi się wieść o pojawieniu się UFO.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)