Jekyll i Hyde (3)

Jekyll i Hyde (3)

6.7/10

(Jekyll and Hyde)

serial przygodowy Wielka Brytania 2015   od 16 lat
Występują:Tom Bateman, Donald Sumpter, Natalie Gumede, Stephanie Hyam
W skrócie:W sekretnym pokoju Robert Jekyll znajduje różne mikstury. Garson wyjaśnia mu ich wpływ na zmianę osobowości. Lekarz poznaje również losy Maggie Kendall - wielkiej miłości Henry'ego Jekylla.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial inspirowany osławioną nowelą szkockiego pisarza Roberta Luisa Stevensona z 1886 roku pod tytułem "Doktor Jekyll i pan Hyde". Lata 30. XX wieku. Nieświadomy swojego prawdziwego pochodzenia, Robert Jekyll (Tom Bateman), żyje razem ze swoją przybraną rodziną w Cejlonie, gdzie pracuje jako lekarz. Niespodziewanie dostaje on telegram nadany przez kancelarię prawną z Londynu, z którego dowiaduje się o odziedziczonym spadku pozostawionym przez jego prawdziwego dziadka, londyńskiego doktora i naukowca.

W tym odcinku

Robert Jekyll odkrywa sekretny pokój w domu swojego nieżyjącego dziadka. W pomieszczeniu znajduje mikstury, które były wykorzystywane do celów naukowych. Garson wyjaśnia mężczyźnie, że część z nich łagodzi zmieniające osobowość ataki, zaś druga część wzmacnia je. Lekarz dowiaduje się także o losach Maggie Kendall, tancerce i piosenkarce z klubu Empire Hall, która była wielką miłością Henry'ego Jekyll'a. Niestety stała się ona ofiarą jego mrocznego alter ego, Edwarda Hyde'a. Przed śmiercią kobieta wydała na świat jego syna Louisa. Robert zamierza zakończyć swoją znajomość z Lily, żeby nie narażać jej życia.

Występują (pokaż wszystkich)