Górale (38)

Górale (38)

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Staszek spotyka się z Janem, który chce pomóc przyjacielowi w naprawie piły. Z kolei Piotr jedzie do Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, by prosić o pomoc w utrzymaniu trzeźwości.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność - górale. Stanowią oni najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Od reszty mieszkańców naszego kraju wyróżniają ją zwyczaje, oryginalne stroje, architektura, gwara, muzyka oraz nieustępliwy charakter. Twórcy programu opowiadają o ich życiu. Ludzie mieszkający w górach korzystają ze spokoju, który dają im tamtejsze tereny. Żyją w symbiozie z naturą i porami roku. Nigdzie się nie spieszą i akceptują to, co daje im los. Kamera towarzyszy im przy wykonywaniu codziennych czynności. Widzowie będą mogli przeżywać z bohaterami ich radości, jak również obserwować porażki.

W tym odcinku

Staszek spotyka się z Janem, który chce pomóc przyjacielowi w naprawie piły. Karolina opanowuje jazdę ciągnikiem. Z kolei Piotr jedzie do Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, by prosić o pomoc w utrzymaniu trzeźwości.

Zobacz także