Gołębiarki (3/4)

Gołębiarki (3/4)

(The Dovekeepers: Night Two, Part 1)

serial kostiumowy USA 2015   od 12 lat
Występują:Maia Laura Attard, André Agius, Jonas Armstrong, Diego Boneta
Reżyseria:Yves Simoneau
W skrócie:Shirah opowiada Flawiuszowi o swojej wojowniczej córce Azizie. Silwa i Klaudiusz opracowują plan wprowadzenia żołnierzy do Masady. Broniący twierdzy żydowscy wojownicy są gotowi poświęcić życie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

I wiek naszej ery. Dziewięciuset Żydów poległo w obronie oblężonej przez Rzymian górskiej twierdzy Masada. Ostatecznie przeżyła jedynie garstka kobiet i dzieci. Wciąż jednak muszą one walczyć o przetrwanie w mieście nękanym atakami wroga. Ta położona na skraju Pustyni Judzkiej forteca stanowi ostatni bastion obrony Izraelitów przed najeźdźcami. Jedynym łącznikiem ocalałych ze światem są wiadomości przenoszone przez gołębie. W murach twierdzy splatają się losy niezwykłych kobiet. Yael to niekochana córka skrytobójcy. Riwka jest matką, która widziała, jak żołnierze zabijają jej dziecko. W niedoli towarzyszą im Shirah, czarownica z Moabu uzdrawiająca ciała i dusze oraz jej córka, wojowniczka Aziza, która była wychowywana na chłopca.

W tym odcinku

Shirah i Yael nadal przebywają w Rzymie, w domu Józefa Flawiusza, który otoczył je opieką. Kobiety opowiadają swojemu gospodarzowi o wojowniczej córce Shirah, Azizie. Dziewczyna również pełniła rolę strażniczki gołębi pocztowych w twierdzy Masada. W tym samym czasie rzymscy dowódcy Flawiusz Silwa i Klaudiusz opracowują plan wprowadzenia żołnierzy do wciąż niezdobytego bastionu Izraelitów. Żydowscy wojownicy broniący fortecy zamierzają walczyć na śmierć i życie. Rozpoczyna się krwawa bitwa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)