Gołębiarki (2/4)

Gołębiarki (2/4)

(The Dovekeepers: Night One, Part 2)

serial kostiumowy USA 2015   od 12 lat
Występują:Maia Laura Attard, André Agius, Jonas Armstrong, Diego Boneta
Reżyseria:Yves Simoneau
W skrócie:Yael i Shirah opowiadają Rzymianinowi, w jaki sposób dostały się do twierdzy Masada. Miasto było jednym z ostatnich bastionów Izraelitów, którego nie zdołały zdobyć wojska nieprzyjaciela.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

I wiek naszej ery. Dziewięciuset Żydów poległo w obronie oblężonej przez Rzymian górskiej twierdzy Masada. Ostatecznie przeżyła jedynie garstka kobiet i dzieci. Wciąż jednak muszą one walczyć o przetrwanie w mieście nękanym atakami wroga. Ta położona na skraju Pustyni Judzkiej forteca stanowi ostatni bastion obrony Izraelitów przed najeźdźcami. Jedynym łącznikiem ocalałych ze światem są wiadomości przenoszone przez gołębie. W murach twierdzy splatają się losy niezwykłych kobiet. Yael to niekochana córka skrytobójcy. Riwka jest matką, która widziała, jak żołnierze zabijają jej dziecko. W niedoli towarzyszą im Shirah, czarownica z Moabu uzdrawiająca ciała i dusze oraz jej córka, wojowniczka Aziza, która była wychowywana na chłopca.

W tym odcinku

Yael i Shirah opowiadają pewnemu Rzymianinowi, w jaki sposób dostały się do ukrytej na pustyni twierdzy Masada. Miasto było jednym z ostatnich bastionów Izraelitów, którego nie zdołały zdobyć wojska nieprzyjaciela. Mogło się w nim ukrywać nawet kilkuset Żydów. Od tego, czy Yael i Shirah wyjawią prawdę na temat fortecy, w której były gołębiarkami, zależy ich życie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)