Gazda z Diabelnej (2/6)

Gazda z Diabelnej

odc. 2/6

serial obyczajowy Polska 1979   od 12 lat
Występują:Wojciech Staroń, Adam Probosz, Iwona Bielska, Irena Laskowska
Reżyseria:Grzegorz Warchoł
W skrócie:Niemieccy dywersanci rozkręcają tory i ostrzeliwują pociąg z osadnikami. Jeden z nich, młody człowiek, wyskakuje z wagonu, ucieka i dociera do opuszczonego schroniska.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozgrywa się na górze Diabelnej. Mieści się tam schronisko, w którym gospodaruje przybyły niedawno do kraju żołnierz, uczestnik walk w Afryce i pod Monte Cassino, zresztą rodowity góral. Dwudziestoparoletni kierownik schroniska stopniowo nawiązuje kontakty z dziećmi, poznaje mieszkańców osady i żołnierzy miejscowej placówki WOP. Obserwuje tworzenie się nowej społeczności na Ziemiach Odzyskanych. Podstawę scenariusza stanowi wydana w 1967 r. powieść "Gazda z Diabelnej" Cezarego Chlebowskiego.

W tym odcinku

Niemieccy dywersanci rozkręcają tory i ostrzeliwują pociąg z osadnikami. Jeden z nich, młody człowiek, wyskakuje z wagonu i wdaje się w walkę z napastnikami. Wychodzi z potyczki cało. Ucieka z miejsca zdarzenia. Dociera do opuszczonego schroniska. Gdy ogląda zniszczony budynek, ktoś zadaje mu silny cios kijem w głowę. Wkrótce poszkodowany odkrywa sprawcę pobicia. Przebywający w schronisku drwal przyznaje się do tego czynu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)