Galileo (45)

Galileo (45)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Czym różnią się frytki kupowane w marketach od tych przygotowywanych domowym sposobem? Dowiemy się, z czego powstał i jak działa domofon i automat do ręczników.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W dzisiejszym odcinku widzowie poznają odpowiedzi na pytanie, czym różnią się frytki kupowane w marketach od tych przygotowywanych domowym sposobem. Dowiedzą się, z czego powstał i jak działa domofon. Przekonają się, że produkcja temperówek, używanych do ostrzenia kredek i ołówków, nie jest tak prosta, jak można by przypuszczać. Zapoznają się z działaniem automatów do ręczników.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także