Galileo (290)

Galileo (290)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Dalszy ciąg testów wytrzymałości kartonowych opakowań. Także eksperyment treningowy na skoczni narciarskie, ranking najdziwniejszych deserów i wizyta w ogromnej berlińskiej szkole.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W odcinku dalszy ciąg testów wytrzymałości kartonowych opakowań. Reporterzy udają się na skocznię narciarską, by w trzy dni przygotować się do oddania skoku prawie jak Adam Małysz. Twórcy przygotowali również ranking najdziwniejszych deserów z różnych zakątków świata. Ponadto odwiedzają szkołę, w której uczy się 16 tysięcy uczniów. Berlińska placówka mieści się na 52 tysiącach metrów kwadratowych i jest jedną z największych w Europie.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także