Galileo (284)

Galileo (284)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:W odcinku: tajniki produkcji gumek do ścierania, różnice między akumulatorkami a bateriami i testy wytrzymałości konserw. Także odwiedziny u podwodnych drwali z Panamy i rozmowa o drewnie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W odcinku tajniki produkcji gumek do ścierania. Reporterzy badają różnice między akumulatorkami a zwykłymi bateriami. Sprawdzają, które z nich bardziej się opłacają i dlaczego jednorazowe baterie są tańsze. Testują również wytrzymałość konserw. Widzów czeka także dalszy ciąg odwiedzin u podwodnych drwali z Panamy. Twórcy programu zdradzają, dlaczego drewno z Kanału Panamskiego jest tak cenne.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także