Galileo (218)

Galileo (218)

program popularnonaukowy   od 12 lat
W skrócie:Japoński entuzjasta papierowych konstrukcji próbuje pobić rekord w długości lotu papierowego samolotu. Reporterzy interesują się różnymi właściwościami szkła i odwiedzą wiszący monastyr.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W tym odcinku japoński entuzjasta papierowych konstrukcji spróbuje pobić rekord świata w długości lotu papierowego samolotu. Reporterzy zainteresują się także różnymi właściwościami szkła. Sprawdzą, jak wygląda proces barwienia tego materiału i przetestują jego wytrzymałość. Wybiorą się również do wiszącego monastyru w Chinach.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także