Galileo (148)

Galileo (148)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Kamery rejestrują niezwykłe zjawisko - dzień polarny. Odkrywamy tajemnicę latającej meduzy, a potem dowiemy się skąd się bierze gałka muszkatołowa i jaki miała ona wpływ na historię świata.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W tym wydaniu kamery filmowe rejestrują niezwykłe zjawisko - dzień polarny. Następnie twórcy podążając za wskazówkami pewnego ufologa, próbują odkryć tajemnicę latającej meduzy ze zdjęcia. W dalszej części programu dowiadujemy się, skąd się bierze gałka muszkatołowa, jaki miała ona wpływ na historię świata, i dlaczego niewiele brakowało, aby w Nowym Jorku mówiono by dziś po niderlandzku. Sprawdzamy ponadto, czy istnieją krany ze złota oraz gdzie można je znaleźć. Na koniec, w cyklu "Wujek Dobra Rada", autorzy pokazują, jak szybko i efektywnie spakować bagaże przed podróżą.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także