Galileo (147)

Galileo (147)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Fakty i mity dotyczące włosów oraz ich pielęgnacji. Następnie dowiadujemy się, czym różnią się szparagi zielone od białych i jak należy je przyrządzać. Potem kulisy pracy włoskiej drogówki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W tym odcinku twórcy omawiają fakty i mity dotyczące włosów oraz ich pielęgnacji. Następnie dowiadujemy się, czym różnią się szparagi zielone od białych, gdzie rosną te wyśmienite warzywa oraz jak należy je przyrządzać. W dalszej części programu poznajemy kulisy pracy włoskiej drogówki, czyli Polizii Stradale. Funkcjonariuszy możemy spotkać m.in. na przełęczy Brenner, którą podążają co roku miliony podróżnych, w drodze na południe, do słonecznej Italii. Odkrywamy ponadto, jakie sporty możemy uprawiać, gdy jest się zmuszonym spędzać lato w mieście. Na koniec, w nowym cyklu "Wujek Dobra Rada", prowadzący poradzi, jak uniknąć splątania kabli słuchawkowych od przenośnego odtwarzacza.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także