Galileo (146)

Galileo (146)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:W tym odcinku twórcy poszukują najbardziej osobliwego targowiska. Odwiedzają m.in. targ rybny w Tokio, bazar wielbłądzi w Dubaju i targowisko na torach między pędzącymi pociągami w Indiach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W tym odcinku twórcy poszukują najbardziej osobliwego targowiska świata. Odwiedzają m.in. słynny targ rybny w Tokio, bazar wielbłądzi w Dubaju oraz targowisko wprost na torach między pędzącymi pociągami w Indiach. Następnie poznajemy kolejne etapy drogi, jaką przebywają międzynarodowe przesyłki kurierskie. W dalszej części programu realizatorzy obalają mity dotyczące piwa. Dowiadujemy się ponadto, skąd się biorą, jak długo żyją i dlaczego tak szybko się rozmnażają muszki owocówki. Na koniec - wszystko na temat zimnych ogni.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także