Galileo (145)

Galileo (145)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:W dzisiejszym odcinku autorzy szukają m.in. metody na sprawdzenie świeżości ciętych kwiatów. Sprawdzą też pochodzenie oraz sposób produkcji popularnej potrawy śniadaniowej, jaką jest musli.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

W dzisiejszym odcinku autorzy programu szukają metody na sprawdzenie świeżości ciętych kwiatów. Chcą się dowiedzieć, jak wybrać rośliny, które okażą się najtrwalsze. Następnie sprawdzą pochodzenie oraz sposób produkcji popularnej potrawy śniadaniowej, jaką jest musli. Widzowie będą mieli także okazję dowiedzieć się, co dzieje się ze statkami, które trafiają na złom. Na koniec zaś przyjrzymy się drobnoustrojom, jakie kryją się w naszych łóżkach. Mogą one wywoływać alergie oraz być przyczyną innych chorób.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także