Galileo (144)

Galileo (144)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Czy rukola rośnie też na dziko i jak odróżnić ją od niebezpiecznego chwastu? W dalszej części programu m.in. kandydat na kierowcę usiłuje poradzić sobie na ulicach Stambułu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Autorzy sprawdzają, czy coraz bardziej popularna roślina spożywcza, rukola, rośnie na dziko. Dowiadujemy się, gdzie można ją spotkać, czy może być trująca, oraz jak odróżnić ją od niebezpiecznego chwastu. W dalszej części programu tester bierze udział w najzuchwalszych próbach odwagi na całym świecie takich, jak: chodzenie po rozżarzonych węglach czy jedzenie potłuczonego szkła. Następnie przydatne porady, w co warto się zaopatrzyć wybierając się na plażę. Na koniec kandydat na kierowcę usiłuje poradzić sobie na zatłoczonych, wielokulturowych ulicach Stambułu, stolicy Turcji.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także