Galileo (142)

Galileo (142)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Autorzy przetestują właściwości aluminium. Sprawdzą, czy glin się pali. Zobaczymy też, jak zostają usuwane bioodpady ze szpitali.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Autorzy magazynu testują właściwości glinu. Pragną się dowiedzieć, skąd się biorą jego charakterystyczne cechy i czy aluminium się pali. Dowiedzą się również, w którym kraju przyrządzane są najdziwniejsze potrawy z mięsa i czy istnieje budyń z krwi, albo grillowane mięso z sierścią. W dalszej części programu przyjrzą się darmowym ofertom z internetu. Na koniec sprawdzą, co się dzieje z bioodpadami ze szpitali. Prześledzą drogę wyciętego pęcherzyka żółciowego, od sali operacyjnej, aż po ostateczne miejsce jego przeznaczenia.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także