Galileo (138)

Galileo (138)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Większość Europejczyków z okazji świąt Bożego Narodzenia stawia w domu choinkę. Autorzy programu sprawdzą, skąd wziął się ten zwyczaj i czego jest symbolem...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Większość Europejczyków z okazji świąt Bożego Narodzenia stawia w domu choinkę. Autorzy programu sprawdzą, skąd wziął się ten zwyczaj i czego jest symbolem. Dowiedzą się również, jak doszło do wynalezienia odkurzacza i długopisu. W dalszej części programu obalone zostaną mity na temat właściwego zachowania człowieka w zimie. Twórcy magazynu przeprowadzą rekonstrukcję pewnego niezwykle spektakularnego eksperymentu i ocenią próby naukowców, którzy chcą zrobić wino w proszku.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także