Galileo (127)

Galileo (127)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Autorzy programu sprawdzają, dlaczego na terenie szpitali obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych i czy rzeczywiście zakłócają one pracę urządzeń medycznych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Autorzy programu sprawdzają, dlaczego na terenie szpitali obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych i czy rzeczywiście zakłócają one pracę urządzeń medycznych. W dalszej części programu dwóch cukierników spróbuje skopiować domowymi sposobami lodowe rożki sprzedawane w sklepie. Z niecodziennym zadaniem zmierzą się również dwaj konstruktorzy, którzy stworzą przedmioty codziennego użytku z kubków do kawy, tektury i taśmy klejącej. Na koniec poznamy niektóre przepisy Unii Europejskiej, które regulują prawo w branży spożywczej.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także