Galileo (112)

Galileo (112)

program popularnonaukowy Polska   od 12 lat
W skrócie:Autorzy przyglądają się produkcji gnocchi, słynnych włoskich ziemniaczanych kluseczek. Następnie testom poddane zostają świece z pszczelego wosku. Galileo odwiedza fabrykę kosiarek do trawy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Włochy znane są z wyśmienitych potraw. Poza znanymi na całym świecie makaronami, tradycyjnym włoskim dodatkiem są gnocchi - ziemniaczane kluseczki. Autorzy programu przyglądają się produkcji tego przysmaku. W dalszej części testom poddane zostają pochodnie ze smoły i świece z pszczelego wosku. Galileo odwiedzi fabrykę kosiarek do trawy. Na koniec zobaczymy eliminacje do mistrzostw Europy w piłkarzykach pstrykanych.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także