Fúsi

Fúsi

7.4/10 7.5/10
DRAMAT OBYCZAJOWY Islandia/Dania 2015   od 12 lat
Występują:Gunnar Jónsson, Ilmur Kristjánsdóttir, Sigurjón Kjartansson, Margrét Helga Jóhannsdóttir
Reżyseria:Dagur Kári
W skrócie:Fúsi to introwertyczny czterdziestolatek stroniący od ludzi. Pewnego dnia poznaje uczestniczkę kursu tańca country, spontaniczną Sjöfn. Tak zaczyna się relacja, która odmieni życie samotnika.
Dagur Kári, twórca pamiętnego "Noi alibinoi", kreśli portret kolejnego nieprzystosowanego. Ociężały czterdziestolatek za namową matki bierze udział w konkursie tańca, na którym spotyka swoją pierwszą miłość.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Fúsi (Gunnar Jónsson) to introwertyczny czterdziestolatek stroniący od ludzi. Wciąż mieszka z matką, wiodąc bardzo przewidywalne, praktycznie pozbawione rozrywek życie. Pracuje jako personel naziemny pobliskiego lotniska. Z uwagi na swoją posturę i skrytość jest wciąż szykanowany przez kolegów. W wolnym czasie oddaje się historycznej pasji, tworząc makiety bitew. Pewnego dnia, z okazji urodzin, partner matki wykupuje mu kurs tańca country. Zrezygnowany jubilat niechętnie udaje się na zajęcia. Przed budynkiem, gdzie odbywają się warsztaty, poznaje inną uczestniczkę zajęć - Sjöfn (Ilmur Kristjánsdóttir). Kobieta, z powodu szalejącej zamieci, prosi o podwiezienie do domu. Tak zaczyna się relacja, która odmieni losy dwóch życiowych rozbitków. Z czasem zostają parą, ale mężczyzna boleśnie przekonuje się, że jego ukochana boryka się z poważnymi problemami natury emocjonalnej. Próbuje interweniować, gdy Sjöfn popada w ciężką depresję. Poruszający obraz, za którego reżyserię odpowiada jeden z najbardziej cenionych islandzkich filmowców, Dagur Kári - twórca "Noi Albinoi" i "Zakochani widzą słonie".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)