Fabryki smaku USA: Lody dla ochłody (5)

Fabryki smaku USA: Lody dla ochłody (5)

(Food Factory USA 2: Here's the Scoop)

serial dokumentalny   b.o.
W skrócie:Przyjrzyjmy się, jak armia pracowników sprzedaje lody Cold Stone i jak pięciu braci z Wietnamu radzi sobie z francuskimi wypiekami. A w Seattle zamówimy ciastka z krabem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 22 października
za 3 dni
22:00 Discovery Science

Opis

W każdym odcinku prezentowane są kulisy produkcji trzech ulubionych przysmaków Amerykanów. Widzowie mają okazję zobaczyć, jak powstają pyszne słodycze i wyśmienite wytrawne dania. Twórcy serii odwiedzają zarówno kameralne rodzinne zakłady i piekarnie, jak i gigantyczne przedsiębiorstwa. Przedstawiają zaangażowanych pracowników i wspaniałe maszyny, dzięki którym możliwe jest przetworzenie gór surowców w gotowe produkty, sprzedawane w sklepach w całych Stanach Zjednoczonych. Przed nami uczta dla zmysłów, którą możemy delektować się bez obaw o puste kalorie.

W tym odcinku

W dzisiejszym odcinku przekonamy się, kto dba o to, by lody marki Cold Stone zawsze smakowały wyśmienicie. Poznamy również kolejną amerykańską opowieść z serii od pucybuta do milionera, czyli historię pięciu braci z Wietnamu, którzy stworzyli świetnie prosperującą firmę, udoskonalając starą recepturę francuskich ciasteczek maślanych. Odwiedzimy także targ Pike Place Market w Seattle, gdzie zobaczymy, jak powstają ciasta z krabem.

Zobacz także