Fabryka jedzenia: Słodkości na patyku (6)

Fabryka jedzenia: Słodkości na patyku (6)

(Food Factory USA: Hey Dum Dum!)

serial dokumentalny   od 12 lat
W skrócie:W dzisiejszym odcinku wybierzemy się do Nottingham w Pensylwanii, gdzie mieści się fabryka czipsów ziemniaczanych Herr's. Odwiedzimy też zakłady w Ohio, gdzie wytwarza się tradycyjne lizaki Dum-Dum.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W każdym odcinku serwowana jest potrójna porcja ulubionych przysmaków mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Od burgerów i ostrych sosów po mus czekoladowy i piwo - przekonamy się, jak powstają popularne produkty żywnościowe. Twórcy serii przedstawiają wnętrza gigantycznych zakładów oraz kameralne kuchnie rzemieślnicze. Oglądamy, jak góry surowców przetwarzane są w gotowe towary - znane i lubiane przez Amerykanów. Mamy okazję poznać właścicieli firm i oddanych pracowników oraz podziwiać w akcji niezwykłe maszyny. W programie nie brakuje też zaskakujących ciekawostek, dotyczących historii i procesu produkcji najróżniejszych smakołyków.

W tym odcinku

W dzisiejszym odcinku wybierzemy się do Nottingham w Pensylwanii, gdzie mieści się fabryka pysznych czipsów ziemniaczanych Herr's. Odwiedzimy też zakłady w Ohio, które każdego roku wprowadzają na rynek dwa i pół miliarda tradycyjnych lizaków Dum-Dum. Nazwa tych słodyczy pochodzi od ulubionego konia wyścigowego ich wynalazcy. Na koniec dowiemy się, jak wygląda przedsiębiorstwo, w którym powstaje 5,7 miliona pysznych wafli do rożków lodowych dziennie.

Zobacz także