Fabryka jedzenia: Małe burgery (7)

Fabryka jedzenia: Małe burgery (7)

(Food Factory USA: Easy Slider)

serial dokumentalny   od 12 lat
W skrócie:Założona w 1921 roku firma White Castle to najstarsza amerykańska sieć restauracji szybkiej obsługi. Słynie z niewielkich kwadratowych hamburgerów. Whitle Castle produkuje też mrożone produkty.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W każdym odcinku serwowana jest potrójna porcja ulubionych przysmaków mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Od burgerów i ostrych sosów po mus czekoladowy i piwo - przekonamy się, jak powstają popularne produkty żywnościowe. Twórcy serii przedstawiają wnętrza gigantycznych zakładów oraz kameralne kuchnie rzemieślnicze. Oglądamy, jak góry surowców przetwarzane są w gotowe towary - znane i lubiane przez Amerykanów. Mamy okazję poznać właścicieli firm i oddanych pracowników oraz podziwiać w akcji niezwykłe maszyny. W programie nie brakuje też zaskakujących ciekawostek, dotyczących historii i procesu produkcji najróżniejszych smakołyków.

W tym odcinku

Założona w 1921 roku firma White Castle to najstarsza amerykańska sieć restauracji szybkiej obsługi. Słynie z niewielkich kwadratowych hamburgerów. Whitle Castle produkuje też mrożone produkty, które można kupić w sklepie. Od 1986 roku przedsiębiorstwo sprzedało ponad trzy miliardy mrożonych cheeseburgerów o charakterystycznym kształcie. W programie także kulisy produkcji sosu meksykańskiego Red Gold Salsa. W Pensylwanii odwiedzamy rodzinną firmę, której tradycje sięgają 1892 roku. W tym zakładzie doprowadzono do perfekcji sztukę przygotowywania wiśni w czekoladzie.

Zobacz także