Fabryka jedzenia: Ekspresowe danie (11)

(Food Factory USA: Hungry Eyes)

serial dokumentalny   od 12 lat
W skrócie:W tym odcinku widzowie odwiedzą zakłady produkujące tradycyjną azjatycką zupę ramen. Tylko w jednej amerykańskiej fabryce marki wytwarzanych jest 200 milionów porcji tego dania rocznie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W każdym odcinku serwowana jest potrójna porcja ulubionych przysmaków mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Od burgerów i ostrych sosów po mus czekoladowy i piwo - przekonamy się, jak powstają popularne produkty żywnościowe. Twórcy serii przedstawiają wnętrza gigantycznych zakładów oraz kameralne kuchnie rzemieślnicze. Oglądamy, jak góry surowców przetwarzane są w gotowe towary - znane i lubiane przez Amerykanów. Mamy okazję poznać właścicieli firm i oddanych pracowników oraz podziwiać w akcji niezwykłe maszyny. W programie nie brakuje też zaskakujących ciekawostek, dotyczących historii i procesu produkcji najróżniejszych smakołyków.

W tym odcinku

W dzisiejszym odcinku odwiedzamy kalifornijskie zakłady południowokoreańskiej firmy, która jest jednym z największych producentów tradycyjnej azjatyckiej zupy ramen. Tylko w jednej amerykańskiej fabryce marki wytwarzanych jest ponad 200 milionów porcji tego dania rocznie. Zobaczymy też czekoladowy wodospad - jeden z etapów produkcji batonów orzechowych Look! Zajrzymy również do piekarni, w której wypiekana jest pyszna koszerna chałka.

Zobacz także